• Alcı Mah. Hacı Bayram Veli Cad. Özlem Mutlukent Sit. No: 81 Sincan / ANKARA
  • +90 312 441 00 64
  • info@modagrup.com.tr

Tüm Sektörlerin Tercihi "İş Yelekleri"

Tüm Sektörlerin Tercihi

Tüm Sektörlerin Tercihi "İş Yelekleri"

07 Şubat 2021, 01:021750

Yelekler, kış mevsiminin veya serin havaların vazgeçilmez ürünleridir. Birçok sektörde logo uygulaması yapılarak iş yeleği olarak sıkça tercih edilmektedir. Kolları olmaması sebebiyle rahat çalışma imkânı sağlar. Yelek, kollar çalışırken hareket halinde olmayan göğüs ve sırt kısmını soğuktan ve rüzgardan korur. Firmalar, göğüs ve sırt kısmına logolarını baskı olarak uygulatarak kurumsal kimliklerini de yansıta bilmektedir.

Çoğu Sektörün Tercihi…

İş yelekleri çalışma hayatında birçok dalda tercih edilen popüler ürünlerdendir. Günlük hayatta kullandığımız klasik modeller üretildiği gibi iş alanlarının ihtiyaçlarına göre tasarlanmış fonksiyonel modellerden de üretilmektedir. Mevsimlik ve dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanıma uygun olup ekonomik açıdan tasarruf etmenizi de sağlarlar. Ancak iş yelekleri fiyatlarından ziyade kalitesi ve nerede nasıl giyileceği büyük önem taşır.

Hangi çalışma koşullarında ve hangi alanda kullanılacağı göz önünde bulundurularak modeli ve rengi seçilmeli, rahat ve ihtiyaç varsa güvenliği sağlayacak nitelikte olmalıdır. Verimli performans için çalışma şartlarına uyum sağlamalıdır.

Sektörlere göre çeşitlerini sınıflandırırsak, inşaat yeleği çoğunlukla şantiye işçiliği, bahçıvanlık belediye işçileri, balıkçılar, kargo firmaları, lojistik firmaları, süper marketler ve yapı malzemeleri satan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Kargocu yeleği, gazeteci yelek ve inşaat yelekleri çoklu cep yapısı ve fonksiyonel kullanımı ile çoğu sektörün ihtiyacını karşılamaktadır.

Doğru Seçim, Üstün Rahatlık Sağlar!

Süper marketlerde soğuk hava bölümünde çalışan personel için ısı muhafazalı yelek tercih edilirken, yapı market, kargo çalışanları için vücut hareketlerini kısıtlamayacak hafif yapıda iş yelekleri tercih edilmelidir. Saha çalışanları için iş yelekleri baskılı olarak tercih edebilir ve reklam amaçlı kullanılabilir. Karanlık ve ışığın yeterli olmadığı ortamlarda çalışanın görünürlüğünü artırmak için reflektörlü yelek ve fosforlu iş yelekleri tercih edilmelidir. Bu ekonomik ürünlerin maliyeti düşük ama güvenlik açısından faydası çok büyüktür.

Bazı modeller ise günlük hayatta kullanabileceğiniz renklerde ve şık tasarımlıdır.

Yorumlar

Yorum Yap

Son Yazılar

Çok Amaçlı Nitril Edivenler
Çok Amaçlı Nitril Edivenler07 Şubat 2021, 01:04

Etiketler

Takip Edin

WhatsApp